Prečo uprednostniť hliníkové okná pred plastovými alebo drevenými? Hliníkové okná si vieme predstaviť skôr ako záležitosť vhodnú do výrobných hál, nákupných stredísk alebo kancelárskych centier. V bežných interiéroch domov a bytov sme hliníkové okná doteraz vídavali pomenej. Väčšina bežných panelákov takýmito oknami ani nedisponuje.

Okna

Je pravdou, že výber materiálu, z ktorého sú okná vyrobené, závisí aj od celkového dizajnu vášho obydlia. Hliníkové okná sa stávajú čoraz častejšou doménou budúcich moderných stavebných projektov. Vplýva na to niekoľko faktorov, ktoré hovoria v prospech hliníkových okien. Aj keď niekoho môže odradiť mierne vyššia cena, treba si ale uvedomiť, že za kvalitu si musíme trochu priplatiť. Hliníkové okná sa vám odmenia vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, mechanickému opotrebeniu a aj času. Tieto okná vydržia aj niekoľko generácií. Údržba je taktiež nenáročná a nezaberie vám zbytočne veľa času. Čo je ďalšia veľká výhoda oproti iným typom okien, je ich veľká variabilita. Hliníkové okná sú zhotovované v rôznych veľkostiach, tvaroch aj farbách.

Terasa

Ak túžite po terase alebo balkóne s veľkými oknami, hliník je na tento účel ako stvorený. Vďaka svojej stabilite dokáže uniesť aj veľké a ťažké okenné platne bez problémov. Plastové okná však úplne nezatracujeme. Majú svoje výhody a tie kvalitné sa môžu vyrovnať aj hliníkovým. Ak vám stačí štandardná veľkosť okien, po plastových bez obáv siahnite. V prípade, že ste sa predsa len rozhodli pre hliník, v tom prípade stopercentne odporúčame hlinikove okna LMmont.sk . Okrem toho, že tu nájdete širokú škálu produktov nielen z hliníka, stavebno – obchodná spoločnosť LMmont vám zabezpečí aj samotnú realizáciu vašich projektov. Kompletný servis pre vašu stavbu alebo rekonštrukciu pod jednou strechou.