Nevýhodné ceny nájmov, ešte vyššie ceny domov a hluk veľkomiest, toto sú v skratke dôvody, prečo sú stále viac ľudom sympatickejšie rôzne alternatívne formy bývania. Často si to pomyslíme- mať tak aj menší a energeticky úsporný domček, ale niekde v pokojnom e peknom prostredí, skôr niekde mimo mesta, kde je viac zelene a zdravší vzduch.

Je to tiež akási romantická idylka dnešných mladých párov, ktoré chcú byť hlavne spolu, hľadajú súkromie, ale ekonomika cien za bývanie im to neuľahčuje. A podobne možno zmýšľajú naopak aj staršie páry, ktorých deti sú už dospelé a odsťahované, na dôchodku by si tak mohli užiť pokoj a romantiku v inom, v peknom prostredí a v priestoroch, ktoré by boli navyše úspornejšie. Mobilné domy im túto možnosť ponúkajú.

pár na posteli

V skutočnosti ponuka mobilných domov môže zaujať povedzme aj ľudí v strednom veku, ktorí majú rodinný dom, ale túžia po rekreačnom sídle. Určite totiž dovolenku rady trávia aj niekde inde, než len doma vo svojom interiéri. Pravdepodobne majú nejaké svoje obľúbené miesto, bližšie k prírode, či možno takéto miesto hľadajú. Práve mobilný dom, ktorý by sa umiestnil na konkrétnom pozemku, by im tam potom poskytoval komfort, pohodlie a všetko potrebné k víkendovému alebo k sezónnemu bývaniu.

Mobilný dom má skrátka hneď niekoľko sympatických vlastností a univerzálnych možností, kto, ako často a k čomu ho môže využiť. Podľa toho je potom vhodné vybrať si vhodný typ mobilného domu zodpovedajúci konkrétnym podmienkam. Vo všeobecnosti sú ale obľúbené hlavne kvôli svojej nízkej a dostupnej cene. A z finančného hľadiska ide o vhodné riešenie aj z dôvodu, že mnohé tieto domy sú energeticky úsporné.

varenie, vajíčka

  • Môžu využívať tiež alternatívne zdroje energie- veternú alebo solárnu.

Navyše ide spravidla o útulné priestory, preto ani nie je potrebné pravidelne míňať veľa energií.