Nepoznám nikoho, kto nepotrebuje k svojmu životu auto. Potrebujeme cestovať do práce, na nákupy, na dovolenky. Patríte medzi nich? Určite áno. Práve pre Vás prichádza na slovenský trh nové krásne Mitsubishi ASX, ktoré sa môže pýšiť  v kombinácii benzínu, pohonu 4×4 a automatu.
Nové Mitsubishi ASX 2020 je tretím celosvetovo najpredávanejším  modelom automobilky Mitsubishi.logo.png
Zmeny oproti staršiemu modelu Mitsubishi ASX:
1. predná maska v tvare dynamického štítu
2. vyššia kapota
3. prepracovaná zadná časť vozidla
4. hranatejšie blatníky
5. 18 – palcové disky kolies z ľahkých zliatin
6. FULL-LED svetlá
 
Novinkou je aj interiér tohto japonca. Vnútri nájdete kvalitné prepracovanie palubnej dosky z kvalitného materiálu alebo aj čalúnenie sedadiel. Výhodou sú úplne prepracované FULL-LED svetlá.
MOTOR
Je poháňaný atmosférickým motorom 2.0 SMART MIVEC 110 kW / 150 k pri 6000 ot/min., ktorý disponuje maximálnym krútiacim momentom 195 Nm pri 4200 ot/min. Štvorvalec je vybavený systémom variabilného časovania ventilov, má premenlivý zdvih sacích ventilov. Motor využíva nepriame vstrekovanie paliva, čo prispieva k dlhej životnosti vozidla. Pri prevádzke na krátkych tratiach nehrozí karbonizácia motora, ktorá je typická pre agregáty s priamym vstrekom paliva. Vozidlo plní novú emisnú normu Euro 6.3 aj bez filtra pevných častí DPF a motor má zároveň nižšiu spotrebu paliva a vyššiu účinnosť aj pri menšom zaťažení. Nový motor namiesto klapky si vystačí iba s jedným vačkovým hriadeľom poháňaným reťazou, ktorý však ovláda 16 ventilov.Mitsubishi.jpg
TECHNOLÓGIE interiéru
Interiér obnáša nové technológie ako dotykový 8-palcový displej multimediálneho systému SDA2 s hlasovým ovládaním v češtine, kde sa dajú prehrávať aj videá z USB. Spúšťanie systému je zrýchlené až o 50%. Samozrejmosťou je plná konektivita s Apple a Androidom. Čo je v dnešnej modernej dobe veľmi užitočné.
FARBY
Vozidlo je dostupné v rôznych výnimočných farbách.  Najvýraznejšia je nová „Red Diamond“ metalická červená 4-vrstvová farba so špeciálnom prímesou zo sľudovej perlete pre podčiarknutie perleťového efektu, či nová hnedá metalíza „Oak Brown“.